SÖK PÅ SIDAN

Kontakta fagersta kommun

Postadress:

Fagersta kommun
737 80 Fagersta

Telefon:

0223-440 00

Fax:

0223-171 01

Öppettider:

08.00-12.00 och 13.00-16.30

Besök oss:

Norbergsvägen 19 
737 80 ­Fagersta

Kontakter


Kontakt

Namn

Befattning

Telefonnummer

E-postadress

Andersson Evelina

Assistent Alfaskolan

0223-444 14

evelina.andersson@edu.fagersta.se

Arvidsson Nils-Olov

Kökschef

0223-445 57

nils-olov.arvidsson@fagersta.se

Behrens Jeanette

Avdelningschef Förskolan

0223-445 38

jeanette.behrens@fagersta.se

Bergström-Bylund Kerstin

Rektor Per Olsskolan

0223-444 35

kerstin.bergstrombylund@edu.fagersta.se

Florence Susanne

Assistent, receptionist biblioteket

0223-442 48

susanne.florence@fagersta.se

Holst Anna-Maja

Förskolechef förskolan Rosen och Ugglan

0223-443 03

maja.holst@edu.fagersta.se

Ingebretsen Hilde

Administrativ sekreterare

0223-442 22

hilde.ingebretsen@fagersta.se

Jansson Lena

Rektor Mariaskolan

0223-444 41

lena.jansson@edu.fagersta.se

Jokiniemi Lotta

Biträdande rektor Alfaskolan

0223-446 23

charlotta.jokiniemi@edu.fagersta.se

Junno Ulrica

Rektor Alfaskolan

0223-444 15

ulrica.junno@edu.fagersta.se

Juthstrand-Sandell Birgitta

Barnbibliotikarie

0223-442 46

birgitta.juthstrand.biblioteket@fagersta.se

Kastelli Eija

Förskolechef förskolan Humlan, Vilhelmina, Raketen

0223-445 39

eija.kastelli@edu.fagersta.se

Larsson Helena

Förskolechef förskolan Björkbacken och Björksta

0223-440 25

helena.larsson@edu.fagersta.se

Larsson Staffan

Bibliotektsassistent

0223-442 44

staffan.larsson@fagersta.se

Marsell Lundman Christina

Biträdande rektor Per Olsskolan

0223-443 06

christina.marsell.lundman@edu.fagersta.se

Netterdag Eva

Administrativ assistent

0223-441 67

eva.netterdag@fagersta.se

Ottosdottir Anna-Maria

Enhetschef äldrematen

0223-444 73

annamaria.ottosdottir@fagersta.se

Palmqvist Ann-Christin

Förskolechef förskolan Prästkragen och Solängen

0223-446 20

ann-christin.palmqvist@edu.fagersta.se

Rogne Marie

Administrativ assistent barnomsorgen

0223-442 80

marie.rogne@fagersta.se

Rudolfsson Lisa

Rektor Olsboskolan

0223-443 53

lisa.rudolfsson@edu.fagersta.se

Sahlmén Jessica

Kurator Mariaskolan

0223-440 13

jessica.sahlmen@edu.fagersta.se

Skansfors Therese

Enhetschef förskola/skolmat

0223-444 21

therese.skansfors@fagersta.se

Stam Marie

Samordnare Fagersta Ungdomscenter

0223-442 37

marie.stam@fagersta.se

Sundholm Lena

Kultur- och Fritidschef

0223-442 47

lena.sundholm@fagersta.se

Sundqvist Stefan

Kulturskolechef

0223-442 50

stefan.sundqvist@edu.fagersta.se

Svensson Kickie

Skolchef

0223-446 04

kickie.svensson@fagersta.se

Wede Lena

Förskolekonsulent

0223-441 74

lena.wede@fagersta.se

Vestman Helene

Rektor Risbroskolan

0223-443 91

helene.vestman@edu.fagersta.se

Wolle Anna

Utredare/Utvecklare

0223-442 83

anna.wolle@fagersta.se

Åsblom Elisabeth

Kostchef

0223-444 22

elisabeth.asblom@fagersta.se

Österberg Per

Förvaltningschef

0223-445 99

per.osterberg@fagersta.se

 

Senast ändrad: 2017-05-11

Scrolla upp