SÖK PÅ SIDAN

Kontakta fagersta kommun

Postadress:

Fagersta kommun
737 80 Fagersta

Telefon:

0223-440 00

Fax:

0223-171 01

Öppettider:

08.00-12.00 och 13.00-16.30

Besök oss:

Norbergsvägen 19 
737 80 ­Fagersta

Bilder & kontaktuppgifter politiker

På dessa sidor hittar du kontaktuppgifter till politiker i Fagersta kommun. Hittar du inte den du söker är du välkommen att kontakta oss. Mailadress och telefonnummer finns under fliken "Kontakt" ovan.

För högupplöst bild, klicka på valt foto.

Politiker

Kommunfullmäktiges ordförande

Eleonor Wikman (S)
eleonor.wikman@fagersta.se
070-266 03 27

Kommunstyrelsens ordförande

Marino Wallsten (S)
marino.wallsten@fagersta.se
0223-441 00

Gruppledare för partierna i kommunfullmäktige

Liberalerna

Anita Lilja-Stenholm
anita.lilja-stenholm@fagersta.se
070-793 69 46

Nya Moderaterna

Jan Johansson
jan.johansson@fagersta.se
070-240 25 40

Socialdemokraterna

Bengt Lindgren
bengt.lindgren@fagersta.se
070-6637243

Sverigedemokraterna

Johan Henriksson
johan.henriksson@fagersta.se

Vänsterpartiet

Elisabeth Hanning
elisabeth.hanning@fagersta.se
070-866 28 17

Centerpartiet

Hamse Omar
hamse.omar@fagersta.se
073-989 30 68

Monica Andersson
monika.andersson@fagersta.se

Senast ändrad: 2016-02-24

Scrolla upp