SÖK PÅ SIDAN

Kontakta fagersta kommun

Postadress:
Fagersta kommun
737 80 Fagersta

Telefon:

0223-440 00

Fax:

0223-171 01

Öppettider:

7.30-12.00 och 13.00-16.00

Besök oss:

Norbergsvägen 19 
737 80 ­Fagersta

Förtroendevalda

Här hittar du kontaktuppgifter till Fagersta kommuns förtroendevalda. Kontakta kommunkansliet om det är någon uppgift du saknar.

Information om vilka uppdrag respektive politiker har hittar du under sidan Kommun och politik/ Politisk organisation.

Namn

E-post

Telefon

Abdi Ade, Sadeq (S)

sadeq.abdi.ade@fagersta.se

Abdul Sater, Nana (V)

nana.abdul.sater@fagersta.se

073-629 32 86

Abu Chaqra, Umar (V)

Andersson, Monika (C)

monika.andersson@fagersta.se

Andersson, Sune (S)

sune.andersson@fagersta.se

Berggren, Robert (S)

robert.berggren@fagersta.se

Berglin, Hans-Åke (V)

hans-ake.berglin@fagersta.se

070-869 29 20

Bergman, Kristina (V)

kristina.bergman@fagersta.se

Bergström, Gertraude (S)

gertraude.bergstrom@fagersta.se

Bergström, Niclas (S)

niclas.bergstrom@fagersta.se

072-207 26 24

Biranvand, Shiro (V)

shiro.biranvand@fagersta.se

070-217 84 17

Björk, Lennart (V)

lennart.bjork@fagersta.se

073-020 96 12

Björlestrand, Mikael (S)

mikael.bjorlestrand@fagersta.se

073-504 45 72

Bohman, Magnus (L)

magnus.bohman@fagersta.se

Borg, Christer (SD)

christer.borg@fagersta.se

Carlsson, Marcus (V)

marcus.carlsson@fagersta.se

El-Rachidi, Gustav (S)

gustav.el-rachidi@fagersta.se

073-271 24 18

Eldståhl, Lena (S)

lena.eldstahl@fagersta.se

073-2231264

Eldstål, Tova (S)

tova.eldstal@fagersta.se

073-648 39 74

Eriksson, Christian (M)

christian.eriksson@fagersta.se

Eriksson, Rikard (S)

rikard.eriksson@fagersta.se

Esterblom, Mariana (V)

mariana.esterblom@fagersta.se

Fredriksson, Peter (SD)

peter.fredriksson@fagersta.se

Granlund, Hans (V)

hans.granlund@fagersta.se

0223-440 22

Granqvist, Kjell (M)

kjell.granqvist@fagersta.se

Hanning, Elisabeth (V)

elisabeth.hanning@fagersta.se

070-866 28 17

Hedlund, Stefan (V)

stefan.hedlund@fagersta.se

Heikkininen, Pirkko (V)

pirkko.heikkinen@fagersta.se

Hellman, Kristina (L)

kristina.hellman@fagersta.se

070-584 58 37

Helsing, Dick (M)

dick.helsing@fagersta.se

Helsing, Isabelle (M)

isabelle.helsing@fagersta.se

Henriksson, Johan (SD)

johan.henriksson@fagersta.se

Henriksson, Stig (V)

stig.henriksson@fagersta.se

070-661 66 10

Jansson, Kerstin (S)

kerstin.jansson@fagersta.se

Johansson, Jan (M)

jan.johansson@fagersta.se

070-240 25 40

Johansson, Stefan (V)

stefan.johansson@fagersta.se

Jönsson, Bengt Åke (SD)

bengt-ake.jonsson@fagersta.se

Lang Larsson, Maria (M)

maria.lang.larsson@fagersta.se

Lilja-Stenholm, Anita (L)

anita.lilja-stenholm@fagersta.se

070-793 69 46

Lindgren, Bengt (S)

bengt.lindgren@fagersta.se

070-6637243

Lundqvist, Marina (V)

marina.lundqvist@fagersta.se

Lyly, Erkki (S)

erkki.lyly@fagersta.se

070-670 62 31

Narkiniemi, Martti (V)

martti.narkiniemi@fagersta.se

Norman, Mikael (S)

mikael.norman@fagersta.se

Normann, Linda (V)

linda.normann@fagersta.se

Nurmi, Marjatta (S)

marjatta.nurmi@fagersta.se

076-788 27 50

Nygårds, Helena (S)

helena.nygards@fagersta.se

Olsson, Olle (C)

olle.olsson@fagersta.se

Omar, Hamse (C)

hamse.omar@fagersta.se

073-989 30 68

Piirhonen, Lars (S)

lars.piirhonen@fagersta.se

070-534 08 63

Qamar Cali, Xasan (V)

xasan.qamar.cali@fagersta.se

Ruutikainen, Ann-Louise (S)

ann-louise.ruutikainen@fagersta.se

Rydberg, Dan (SD)

dan.rydberg@fagersta.se

Sjöström, Åsa-Märta (S)

asa-marta.sjostrom@fagersta.se

073-708 29 77

Skoglund, Ulrika (S)

ulrika.skoglund@fagersta.se

Strandberg, Stefan (S)

stefan.strandberg@fagersta.se

Sulin, Päivi (V)

paivi.sulin@fagersta.se

Sulin, Teemu (V)

teemu.sulin@fagersta.se

070-341 47 95

Sundberg, Gunilla (S)

gunilla.sundberg@fagersta.se

070-570 89 37

Söderblom, Eva (S)

eva.soderblom@fagersta.se

Ulfborg. Tomas (V)

tomas.ulfborg@fagersta.se

070-825 18 10

Wallsten, Marino (S)

marino.wallsten@fagersta.se

0223-441 00

Wikman, Eleonor (S)

eleonor.wikman@fagersta.se

070-266 03 27


Senast ändrad: 2019-07-24

Scrolla upp