SÖK PÅ SIDAN

Kontakta fagersta kommun

Postadress:
Fagersta kommun
737 80 Fagersta

Telefon:

0223-440 00

Fax:

0223-171 01

Öppettider:

7.30-12.00 och 13.00-16.00

Besök oss:

Norbergsvägen 19 
737 80 ­Fagersta

Utbildning- och fritidsförvaltningen

 ​

Kontakter





Namn

Befattning

E-postadress

Telefonnummer

Behrens Jeanette

Avdelningschef

jeanette.behrens@fagersta.se

0223-445 38

Bergström-Bylund Kerstin

Rektor per Olsskolan

kerstin.bergstrombylund@edu.fagersta.se

0223-443 91

Florence Susanne

Assistent, receptionist biblioteket

susanne.florence@fagersta.se

0223-442 48

Holst Anna-Maja

Enhetschef förskolan Rosen och Ugglan

maja.holst@edu.fagersta.se

0223-443 03

Ingebretsen Hilde

Administrativ sekreterare

hilde.ingebretsen@fagersta.se

0223-442 22

Jansson Elin

Bibliotekschef

elin.jansson@fagersta.se

0223-442 49

Jansson Lena

Rektor Mariaskolan

lena.jansson@edu.fagersta.se

0223-444 41

Johansson Göran

Biträdande rektor Risbroskolan

goran.johansson.risbroskolan@edu.fagersta.se

0223-443 92

Jokiniemi Lotta

Biträdande rektor Alfaskolan

lotta.jokiniemi@edu.fagersta.se

0223-446 23

Junno Ulrica

Rektor Alfaskolan

ulrica.junno@edu.fagersta.se

0223-444 15

Juthstrand-Sandell Birgitta

Barnbibliotikarie

birgitta.juthstrand.biblioteket@fagersta.se

0223-442 46

Kastelli Eija

Enhetschef förskolan Humlan, Vilhelmina, Raketen

eija.kastelli@edu.fagersta.se

0223-445 39

Larsson Helena

Enhetschef förskolan Björkbacken och Björksta

helena.larsson@edu.fagersta.se

0223-440 25

Larsson Staffan

Bibliotektsassistent

staffan.larsson@fagersta.se

0223-442 44

Netterdag Eva

Administrativ assistent

eva.netterdag@fagersta.se

0223-441 67

Palmqvist Ann-Christin

Enhetschef förskolan Prästkragen och Solängen

ann-christin.palmqvist@edu.fagersta.se

0223-446 20

Rogne Marie

Administrativ assistent barnomsorgen

marie.rogne@fagersta.se

0223-442 80

Rudolfsson Lisa

Rektor Olsboskolan

lisa.rudolfsson@edu.fagersta.se

0223-443 53

Skansfors Therese

Enhetschef förskola/skolmat

therese.skansfors@fagersta.se

0223-444 21

Stam Marie

Samordnare Fagersta Ungdomscenter

marie.stam@fagersta.se

0223-442 37

Sundh Sara

Rektor Risbroskolan

sara.sundh@edu.fagersta.se

0223-443 92

Sundholm Lena

Kultur- och Fritidschef

lena.sundholm@fagersta.se

0223-442 47

Sundqvist Stefan

Kulturskolechef

stefan.sundqvist@edu.fagersta.se

0223-442 50

Svensson Kickie

Skolchef

kickie.svensson@fagersta.se

0223-446 04

Vahlstedt Jimmy

Föreningsutvecklare

jimmy.vahlstedt@fagersta.se

0223-448 29

Varjomaa Rebecca

Tf. Kökschef

rebecca.varjomaa@fagersta.se

0223-449 70

Wede Lena

Förskolekonsulent

lena.wede@fagersta.se

0223-441 74

Wolle Anna

Utredare/Utvecklare

anna.wolle@fagersta.se

0223-442 83

Åsblom Elisabeth

Kostchef

elisabeth.asblom@fagersta.se

0223-444 22

Österberg Per

Förvaltningschef

per.osterberg@fagersta.se

0223-445 99


Senast ändrad: 2019-06-26

Scrolla upp